Netısı Mühendislik

Vaillant


iconİSTANBUL İÇİ ÜCRETSİZ KEŞİF

İstanbul içi alışverişlerinizde sizlere ücretsiz keşif hizmetinde bulunuyoruz.
 

iconTELEFON DESTEK 0216 469 6667

Sipariş ürün temini ve diğer teknik sorularınız için bizimle telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

 

İGDAŞ FİRMA PERFORMANS BİLGİLERİ

QR Kodumuz ile Firmamızın Performans ve Personel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

QRNETISIMUH

Sıkça Sorulan Sorular

Cihazlarınızın garanti süresi kaç yıldır?
Vaillant ürünlerinin garanti süresi 2 yıldır.
Kombimin garanti süresi nasıl ve ne zaman başlar ?
Vaillant servis teknikerinin cihaz ile ilgili gerekli ayar ve kontrolleri yapması, kullanımı hakkında bilgi vermesi ve garanti belgesini onaylaması ile garanti süresi başlamış olur.
Kombimin ilk çalıştırılması kim tarafından yapılacak, ben fişi takıp çalıştırabilir miyim ?
Kombinin ilk çalıştırması muhakkak Vaillant servis teknikerleri tarafından yapılmalıdır, ilk çalıştırma esnasında cihaz ile ilgili ayarlar, gaz uygunluğu, tesisat ve montaj şartnamesi uygunluğu kontrol edilir, gerekli şartlar uygunsa cihazın çalıştırması yapılır.
Vaillant servis tarafından çalıştırılmayan cihazlar garanti teminatı dışında kalır.
Servis geliş zamanını nasıl öğrenebilirim?
Servis geliş saati ve diğer sorularınızı www.vaillant.com.tr web adresinden ''servis zamanı sorgulama'' menüsünden veya 444 2 888 erişim numaramızdan ulaşarak çözüm merkezimizde görevli müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.
Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim, birkaç peteği kapatmak doğalgaz kullanımında tasarruf sağlar mı?
Doğal gaz sarfiyatı dairenin izolasyonuna göre büyük farklılıklar göstermektedir. Dairenizin dış cephelerinde izolasyon yok ise; yaptırılması büyük oranda enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca sıcaklık ayarı cihaz üzerinden yapılıyor ise gece sıcaklığı gündüz sıcaklığına göre düşürülmelidir. Dış hava sıcaklığına göre de sıcaklık ayarları değiştirilmelidir. Bu sıcaklık ayarlarını yapmanın en kolay yolu bir oda termostatı veya dış hava duyargalı regler kullanmaktır. Bu otomatik kontrol cihazları ısıtma sistemini ayarlanan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştırarak tasarruf sağlayacaktır. Bazı petekleri kapatmak tasarruf sağlar ama bu tasarruf kapatılan peteğin oranında olmaz, daha az olur. Yani mevcut peteklerin yarısını kapatmak % 50 enerji tasarrufu sağlamaz
Kombimin su basınç ayarı kaç da olmalıdır ?
Basınç ayarı Minimum 1, maksimum 1.5 bar da olmalıdır.
Kombimin su basınç seviyesi devamlı düşüyor ne yapmalıyım ?
Cihaza iki yıl veya daha fazla süredir bakım yapılmamış ise Vaillant teknik servisi tarafından genleşme tankının basıncı kontrol edilmelidir.Genleşme tankı basıncın düşük olması da sistem basıncının düşmesine neden olur. Genleşme tankının basıncı yeterli seviyeye getirildiği halde sistem basıncı düşüyor ve cihazdan içinden su damlamıyor ise tesisatta kaçak vardır. Isıtma tesisatı tesisatçı tarafından kontrol edilerek kaçak giderilmelidir.
Kombim arızalandı ne yapmalıyım ?
444 2 888 Erişim numaramızdan çağrı merkezimizi arayabilir veya www.vaillant.com.tr web sitemizden servis talebinde bulunabilirsiniz.
Kombide yaz konumu nedir, kış konumu ne dir ? Mevsimsel değişikliklerde servis çağırmalımıyım?
Cihaz yaz konumundayken sadece sıcak su musluğu açıldığında çalışır ve sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Cihaz kış konumundayken öncelik sıcak su konumu olup, sıcak su talebi sona erdiğinde kaloriferleri de ısıtmaktadır.
Sadece sıcak su kullanmak istediğimde ne yapmalıyım?
Cihazın kalorifer ayar düğmesi en sol konuma getirilmeli ve kapatılmalıdır, böylece sadece sıcak su musluğu açıldığında cihaz çalışır.
Geceleri kombiyi nasıl bir ayarda tutmalıyım?
Gece ortam sıcaklığı 16-17 C'nin altına düşmeyecek şekilde cihazın kalorifer düğmesi ayarlanmalıdır.
Kombime neden bakım yaptırmalıyım, hangi aralıkla bakım yapılmalıdır ?
Yapılan bakımdan sonra kombinizin randımanı artar, kullanım süresi uzar, doğalgaz tasarrufu sağlar, kombinizin konforlu bir şekilde uzun yıllar boyunca sizlere hizmet etmesini sağlar. Kombinize garanti süresi bitiminden sonra (İlk iki yıl bakıma ihtiyaç duyulmaz),yılda bir kez mart ile ağustos ayları arasında bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
Oda termostatı ne işe yarar, ne gibi avantaj sağlar ?
Isıtma sistemini ayarlanan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştırır, sıcaklık konforu ve yakıt tasarrufu sağlar.
Uzun bir süre kombimi kullanmayacağım ne yapmalıyım? Donmaya karşı nasıl bir tedbir almalıyım ?
Cihazın elektriğini ve doğal gazını açık bırakarak, kalorifer ayar düğmesini en sol konuma çevirmemiz gerekir.
Eğer kış sezonu boyunca cihaz kullanılmayacak ise; servis hizmeti alınmalı, cihazın içerisinde donmaya karşı önlem olarak suyunun boşaltılması ve bazı parçaların sökülmesi gerekmektedir.
Gelen servis teknikerinin Vaillant tarafından gönderildiğini nasıl anlayabilirim ?
Evinize gelen Vaillant servis teknikerleri kıyafeti üzerinde Vaillant logosu, Vaillant kimlik kartı, takım çantası üzerinde Vaillant yazısı, servis aracında yeşil veya beyaz renk üzerine Vaillant logosu gibi kurumsal çizgiler vardır, bunlar anlamanıza yardımcı olacaktır.
Değerli Vaillant müşterilerimiz; günümüzde Vaillant ismini ve markasını kullanmak isteyen ancak Vaillant ile hiçbir bağlantısı olmayan özel servis firmaları mevcuttur. Sizlerin can güvenliği, maddi manevi zarar görmemeniz firmamız için önemlidir, eğitimsiz ve orjinal olmayan yedek parçalar ile hizmet veren bu kişilerden uzak durmanızı önemle rica ediyoruz.